Kontaktujte nás: 0918393652 | pege.peter@gmail.com
  • hudobná produkcia

S hudbou som vyrastal. Od detstva som vnímal hity mojich rodičov a samozrejme tie aktuálne.  10 rokov v agentúre poskytujúcej najpestrejšiu paletu akcií pre najrôznejších klientov ma naučilo byť v hudbe flexibilný. Je veľmi dôležité odhadnúť komu "hrám" a podľa toho prispôsobiť aj hudobnú produkciu. Repertoár je naozaj široký od 60-tych rokov po súčastnosť v takmer každom komerčnom žánry mám aspoň základnú orientáciui. Problémom nie je pop, latino, dance, hip-hop, rock ... ale ani ľudová tvorba, chill-out alebo glam rock a podobne.

Hudobnú produkciu realizujem prostredníctvom CD nosičov, mixu a prehrávačov. Mixujem naživo. PC nepoužívam a pre potreby klienta (hudba vo formáte MP3 na USB a podobne) mám k dispozícii špičkový tablet.

 

  • moderovanie

Používanie mikrofónu je veda najmä preto, lebo to žiadne PC nezvládne. Možno moderovanie akcie pôsobí trochu staromódne, ale je veľmi užitočné. Samozrejme to netreba preháňať a je určite vhodné trafiť správnu dávku hovorenej reči. Prácu a prax s mikrofónom ma učili moderátorky zo Slovenského rozhlasu (Bugošová, Zvalová) počas štúdia na FMK UCM TT. Komunikácia s publikom je užitočná najmä na správne naštartovanie akcie. Neskôr už stačí dobrá muzika.

Ak nie je človeku za mikrofónom rozumieť alebo ak nemá čo povedať je lepšie "byť ticho".

 

  • ozvučenie

Za 15 rokov som mal možnosť počuť a zažiť naozaj veľa techniky. Vybral som si značku, ktorej dôverujem najmä preto, že pri používaní jednej technológie vyvinutej jednou značkou odpadáva veľa problémov. Firma Elektro - Voice (Dynacord) je svetovo uznávaným štandardom a v niektorých technológiách často leadrom. Tradícia v kvalite a nové myšlienky vo vývoji sú pre mňa ideálnym mixom pre kvalitnú techniku, na ktorú sa musím spoľahnúť.

S kvalitnou zvukovou technikou nevystavujem kllienta frekvenciám, z ktorých "hučí" v hlave. Navyše aj ja mám iba jedny uši.


  • osvetlenie

Dokonalá atmosféra na Vašej akcii je výsledkom viacerých zvládnutých faktorov. Správne, nevtieravé, živé a pútavé osvetlenie je dnes stále dôležitejším štandardom. Už dávno nestačia farebné kocky na parkete. Rovnako ako pri zvuku, preferujem jednu zančku - Elation z podobných dôvodov.

Je dôležité nasvietiť parket a podľa možností aj sálu alebo detaily v nej. Svetlom dokážeme meniť svet okolo nás a vizuálny zážitok z akcie sa rovnako dobre pamätá ako tie ostatné.

 

  • poradenstvo

Prax v tomto biznise mi dáva celkom slušné predpoklady predvídať čo sa stane. Aj keď je každý klient iný a aj keď si hovorím, že po 15tich rokoch ma nič neprekvapí stále sa vyskytnú situácie aj pe mňa nové. Je potom práve na skúsenostiach ako reagovať. Niekedy stačí postrčiť, niekedy trochu pribrzdiť.

Rád poradím pri plánovaní každej akcie. Mám rád kreativitu a neošúchanosť a aj z prísahy mladomanželov sa dá "vyrobiť" prísaha akú svet nepočul. Kto povedal že svadba musí vyzerať ako svadba a nemôže to byť zábava v country štýle?! Ak chcete aby Vaši hostia na akciu len tak ľahko nezabudli treba trochu kreativity a odvahy.

Kontakty na fotografov, filmárov, dekoratérov, harmonikárov, umelcov, moderátorov, technikov, svetličov ... sú samozrejmosť a za ich kvalitu vždy ručím.


  • prenájom techniky

V prípade potreby doplnenia alebo kompletného zabezpečenia zvuku alebo osvetlenia ponúkam prenájom techniky iným firmám alebo súkromným osobám. V prípade požiadavky klienta som schopný zabezpečiť aj technika, ktorý preberie zodpovednosť za inštaláciu, prevádzku a zbalenie techniky.