• hudobná produkcia

S hudbou som vyrastal. Od detstva som vnímal hity mojich rodičov a samozrejme tie aktuálne.  10 rokov v agentúre poskytujúcej najpestrejšiu paletu akcií pre najrôznejších klientov ma naučilo byť v hudbe flexibilný. Je veľmi dôležité odhadnúť komu "hrám" a podľa toho prispôsobiť aj hudobnú produkciu. Repertoár je naozaj široký od 60-tych rokov po súčastnosť v takmer každom komerčnom žánry mám aspoň základnú orientáciui. Problémom nie je pop, latino, dance, hip-hop, rock ... ale ani ľudová tvorba, chill-out, EDM a nové trendy alebo glam rock a podobne.

Hudobnú produkciu realizujem na špičkovej konzole Denon MCX 8000, alebo prostredníctvom CD nosičov, mixu a prehrávačov. Mixujem naživo.

 

  • moderovanie

Používanie mikrofónu je veda najmä preto, lebo to žiadne dostupné technológia nezvládne. Moderovanie akcie pôsobí možno trochu staromódne, ale je veľmi užitočné. Samozrejme to netreba preháňať a je určite vhodné trafiť správnu dávku hovorenej reči. Prácu a prax s mikrofónom ma učili moderátorky zo Slovenského rozhlasu (Bugošová, Zvalová) počas štúdia na FMK UCM TT. Komunikácia s publikom je užitočná najmä na správne naštartovanie akcie. Neskôr už stačí dobrá muzika a performance.

Ak nie je človeku za mikrofónom rozumieť alebo ak nemá čo povedať je lepšie "byť ticho".

 

  • ozvučenie

Za 20 rokov som mal možnosť počuť a zažiť naozaj veľa techniky. Vybral som si značku, ktorej dôverujem najmä preto, že pri používaní jednej technológie vyvinutej jednou značkou odpadáva veľa problémov. Firma Elektro - Voice (Dynacord) je svetovo uznávaným štandardom a v niektorých technológiách často leadrom. Tradícia v kvalite a nové myšlienky vo vývoji sú pre mňa ideálnym mixom, na ktorý sa môžem spoľahnúť.

S kvalitnou zvukovou technikou nevystavujem kllienta frekvenciám, z ktorých "hučí" v hlave. Navyše aj ja mám iba jedny uši.


  • osvetlenie

Dokonalá atmosféra na Vašej akcii je výsledkom viacerých zvládnutých faktorov. Správne, nevtieravé, živé a pútavé osvetlenie je dnes stále dôležitejším štandardom. Už dávno nestačia farebné kocky na parkete. Rovnako ako pri zvuku, preferujem značky, kotré udávajú trendy- ADJ a Elation.

Je dôležité nasvietiť parket a podľa možností aj sálu alebo detaily v nej. Svetlom dokážeme meniť svet okolo nás a vizuálny zážitok z akcie sa rovnako dobre pamätá ako tie ostatné.

 

  • poradenstvo

Prax v tomto biznise mi dáva celkom slušné predpoklady predvídať čo sa stane. Aj keď je každý klient iný a aj keď si hovorím, že po dvoch dekádach ma nič neprekvapí, stále sa vyskytnú situácie aj pre mňa nové. Potom prídu vhod skúsenosti. Niekedy stačí postrčiť, niekedy trochu pribrzdiť. A často je lepšia úplne iná cesta.

Rád poradím pri plánovaní každej akcie. Mám rád kreativitu a neošúchanosť a aj z prísahy mladomanželov sa dá "vyrobiť" prísaha akú svet nepočul. Kto povedal že svadba musí vyzerať ako svadba a nemôže to byť zábava v country štýle?! Ak chcete aby Vaši hostia na akciu len tak ľahko nezabudli treba aj trochu kreativity a odvahy.

  • prenájom techniky

V prípade potreby doplnenia alebo kompletného zabezpečenia zvuku alebo osvetlenia ponúkam prenájom techniky iným firmám alebo súkromným osobám. V prípade požiadavky klienta som schopný zabezpečiť aj technika, ktorý preberie zodpovednosť za inštaláciu, prevádzku a zbalenie techniky.