Hudobná produkcia, DJ-ing, ozvučenie a osvetlenie vašej akcie.

 

Hudba je súčasťou života každého človeka. Rozdiel je len v tom, že väčšina  ju pasívne prijíma. Na druhej strane sú jej autori a v strede my – DJi a produkcia.

Remeslo DJa (spisovne diskotekára) bola dlho zafixované ako podradná práca. Široká verejnosť nazerala na ľudí za mixpultom ako na flákačov, ktorí niekde v baroch pod rôznymi vplyvmi  a za mierny úplatok často aj v podobe bieleho striku pustia to, čo im zákazník povie. Samozrejme sú aj takí a nič sa s tým nedá robiť.

Na druhej strane sa DJ-ingu venujú ľudia, ktorí majú často adekvátne vzdelanie, ešte častejšie dlhodobé skúsenosti. Profesionála spoznáte aj podľa toho, že na akcii nepije (aspoň nie nad mieru), nepustí vám skladbu v momente keď za ním prídete, ale až vtedy, keď mu to dramaturgicky vyhovuje. Okrem hudby používa na vytvorenie atmosféry aj mikrofón, v ktorom mu je dokonca rozumieť.

Dnes máme dva druhy DJ-ov. Klasický DJ mixuje hudbu a moderuje tak aby dal podujatiu pridanú hodnotu. Performer DJ ľudí baví tým, že sa baví. Na obsahu až tak nezáleží. CIeľ majú obaja rovnaký, dôležité je vybrať si správne. Navyše, majú oba typy veľa spoločného.

DJ je osoba zodpovedná za úspešný priebeh akcie. Ak sa niečo pokazí je to práve DJ, ktorý je prvý braný na zodpovednoť. Preto by mal mať od klienta odstup a rešpekt. Často vie DJ viac ako samotný organizátor a skoro vždy viac ako klient, čo je potrebné aby splnil úlohu, na ktorú bol zavolaný. Či už je to „podmazové“ hranie alebo diskotéka, zábava, svadba, ples, ozvučenie športovej akcie alebo konferencia. Rozhodujúce v tomto prípade sú práve skúsenosti.

Klient má iba jedinú úlohu, vybrať si so širokej ponuky na trhu v naozaj rôznej v kvalite a poskytnúť adekvátne informácie a požiadavky.

DJ má byť komunikatívny a ochotný poradiť a pomôcť.

 

Zaoberám sa hudobnou produkciou a zvukom už viac ako 20 rokov. Nespočetné množstvo a druhy hudobných produkcií - verejných aj súkromných - ma nachystali asi na každú možnú situáciu. Napriek tomu sa prekvapenia stále dejú. Mám ich rád, sú korením každej akcie.

Tradiční klienti ma oslovujú najmä pre spoľahlivosť a flexibilitu. Tieto dve vlastnosti sú dnes kľúčové a pre klienta rozhodujúce. Rovnako ľudia a dodávateľské firmy, s ktorými spolupracujem majú moju plnú dôveru, pretože ich poznám aj ako súkromné osoby.

Iba kvalitní ľudia a spoľahlivá technika garantujú, že sa klient so svojou požiadavkou znova obráti práve na mňa a mojich kolegov, s ktorými často a rád spolupracujem.

Ak na akciu potrebujete exota, od ktorého čakáte šaškovanie pred vašimi hosťami alebo partnermi a nemôžete predvídať ako to celé dopadne, ak potrebujete "púšťača" z PC, ktorý nevníma svet okolo, prípadne "jukeboxa", ktorý vyhovie hneď, každému a nikomu, neobjednávajte si moje služby. Trápili by sa obe strany.

Ak potrebujete skúseného, seriózneho človeka, ktorý sa vie prispôsobiť a vyhovieť klientovi, druhu akcie a atmosfére tak aby boli hostia a klient spokojní, ktorý baví ľudi hudbou, súvislím slovom a kreativitou, môžeme spolu zažiť niečo výnimočné. Mohla by to byť skvelá akcia, kde sa budeme baviť všetci.

Mgr. Peter Gregor